
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$265.00 Original price was: $265.00.$120.00Current price is: $120.00.
2 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Functions | Day and Date |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 41mm |
| Case length | 41mm |
| Case height | 11 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 20mm |
| Display color | Black |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Silver |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Closure | Folding Clasp |
| Wrist circumference (max.) | 235mm |
| Style | Classic, Elegant |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Bronze Men Watches
$514.00Original price was: $514.00.$231.00Current price is: $231.00. -
Gold Men Watches
$336.00Original price was: $336.00.$151.00Current price is: $151.00. -
Gold Men Watches
$198.00Original price was: $198.00.$90.00Current price is: $90.00.




