
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$229.00 Original price was: $229.00.$104.00Current price is: $104.00.
1 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 10 ATM |
| Functions | Day and Date |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 44mm |
| Case length | 44mm |
| Case height | 11 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 22mm |
| Display color | White |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Silver |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Closure | Folding Clasp |
| Wrist circumference (max.) | 205mm |
| Style | Sport |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Gold Men Watches
$198.00Original price was: $198.00.$90.00Current price is: $90.00. -
Gold Men Watches
$170.00Original price was: $170.00.$77.00Current price is: $77.00. -
Gold Men Watches
$234.00Original price was: $234.00.$105.00Current price is: $105.00.




