
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$284.00 Original price was: $284.00.$129.00Current price is: $129.00.
3 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 20 ATM |
| Functions | Day and Date |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 42mm |
| Case length | 42mm |
| Case height | 12 |
| bezel | fixed |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 22mm |
| Display color | Black |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Black |
| Wristband material | Silicon/Rubber |
| Closure | Pin Buckle |
| Wrist circumference (max.) | 240mm |
| Style | Sport |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Gold Men Watches
$194.00Original price was: $194.00.$87.00Current price is: $87.00. -
Gold Men Watches
$194.00Original price was: $194.00.$87.00Current price is: $87.00. -
Gold Men Watches
$336.00Original price was: $336.00.$151.00Current price is: $151.00.




