
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$204.00 Original price was: $204.00.$92.00Current price is: $92.00.
9 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Functions | Date Display |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 38mm |
| Case length | 38mm |
| Case height | 7 |
| bezel | none |
| Glass | Sapphire Glass |
| Strap connecting width | 20mm |
| Display color | White |
| Power reserve | No automatic |
| Wristband color | Brown |
| Wristband material | Leather |
| Closure | Pin Buckle |
| Wrist circumference (max.) | 210mm |
| Style | Classic, Elegant |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Bronze Men Watches
$391.00Original price was: $391.00.$177.00Current price is: $177.00. -
Gold Men Watches
$194.00Original price was: $194.00.$87.00Current price is: $87.00. -
Gold Men Watches
$336.00Original price was: $336.00.$151.00Current price is: $151.00.




