
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$190.00 Original price was: $190.00.$86.00Current price is: $86.00.
3 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Functions | Date Display |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 37mm |
| Case length | 37mm |
| Case height | 6 |
| bezel | none |
| Glass | Sapphire Glass |
| Strap connecting width | 20mm |
| Display color | White |
| Power reserve | No automatic |
| Wristband color | Brown |
| Wristband material | Leather |
| Closure | Pin Buckle |
| Wrist circumference (max.) | 205mm |
| Style | Classic, Elegant |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Black Men Watches
$284.00Original price was: $284.00.$129.00Current price is: $129.00. -
Gold Men Watches
$514.00Original price was: $514.00.$231.00Current price is: $231.00. -
Bronze Men Watches
$514.00Original price was: $514.00.$231.00Current price is: $231.00.




