
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$206.00 Original price was: $206.00.$94.00Current price is: $94.00.
7 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Functions | Date Display |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 41mm |
| Case length | 41mm |
| Case height | 10 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 22mm |
| Display color | Blue |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Black |
| Wristband material | Leather |
| Closure | Pin Buckle |
| Wrist circumference (max.) | 225mm |
| Style | Fashion |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Gold Men Watches
$146.00Original price was: $146.00.$66.00Current price is: $66.00. -
Gold Men Watches
$170.00Original price was: $170.00.$77.00Current price is: $77.00. -
Bronze Men Watches
$257.00Original price was: $257.00.$116.00Current price is: $116.00.




