
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$407.00 Original price was: $407.00.$183.00Current price is: $183.00.
2 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 3 ATM |
| Functions | Day and Date, Sun and Moon |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 42mm |
| Case length | 42mm |
| Case height | 13 |
| bezel | none |
| Glass | Sapphire Glass |
| Strap connecting width | 23mm |
| Display color | Black |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Silver |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Closure | Folding Clasp |
| Wrist circumference (max.) | 200mm |
| Style | Fashion |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Gold Men Watches
$198.00Original price was: $198.00.$90.00Current price is: $90.00. -
Silver Men Watches
$126.00Original price was: $126.00.$61.00Current price is: $61.00. -
Gold Men Watches
$170.00Original price was: $170.00.$77.00Current price is: $77.00.




