
Rose Gold Men Watches
November 16, 2020
Rose Gold Men Watches
November 16, 2020Rose Gold Men Watches
$293.00 Original price was: $293.00.$131.00Current price is: $131.00.
4 in stock
SKU: FAC08001T0
Category: Uncategorized
Description
| Gender | Men |
| Main color | Rose Gold |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 3 ATM |
| Functions | Date Display |
| Case color | Rose Gold |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 42mm |
| Case length | 42mm |
| Case height | 10 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 21mm |
| Display color | Brown |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Brown |
| Wristband material | Leather |
| Closure | Pin Buckle |
| Wrist circumference (max.) | 215mm |
| Style | Fashion |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Bronze Men Watches
$257.00Original price was: $257.00.$116.00Current price is: $116.00. -
Bronze Men Watches
$514.00Original price was: $514.00.$231.00Current price is: $231.00. -
Gold Men Watches
$198.00Original price was: $198.00.$90.00Current price is: $90.00.




