
Silver Men Watches
November 14, 2020
Silver Men Watches
November 14, 2020Silver Men Watches
$210.00 Original price was: $210.00.$95.00Current price is: $95.00.
8 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Functions | Date Display |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 41mm |
| Case length | 41mm |
| Case height | 11 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 21mm |
| Display color | Blue |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Silver |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Closure | Folding Clasp |
| Wrist circumference (max.) | 185mm |
| Style | Fashion |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Bronze Men Watches
$257.00Original price was: $257.00.$116.00Current price is: $116.00. -
Gold Men Watches
$194.00Original price was: $194.00.$87.00Current price is: $87.00. -
Gold Men Watches
$190.00Original price was: $190.00.$86.00Current price is: $86.00.




