
Bronze Men Watches
November 14, 2020
Bronze Men Watches
November 14, 2020Bronze Men Watches
$514.00 Original price was: $514.00.$231.00Current price is: $231.00.
1 in stock
Description
| Gender | Men |
| Main color | Bronze |
| Clockwork | Self Winding |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Functions | Day and Date, Sun and Moon |
| Case color | Bronze |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 42mm |
| Case length | 42mm |
| Case height | 11 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 22mm |
| Display color | Brown |
| Power reserve | 40h |
| Wristband color | Brown |
| Wristband material | Leather |
| Closure | Pin Buckle |
| Wrist circumference (max.) | 220mm |
| Style | Classic, Elegant |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |
Related products
-
Gold Men Watches
$210.00Original price was: $210.00.$95.00Current price is: $95.00. -
Gold Men Watches
$194.00Original price was: $194.00.$87.00Current price is: $87.00. -
Gold Men Watches
$198.00Original price was: $198.00.$90.00Current price is: $90.00.




